שמנים לחורף

אלו הם השמנים שכדאי להחזיק בבית בתקופת החורף

תקופת החורף ידועה בתור אחת התקופות המועדות ביותר למחלות. אנשים רבים מתקררים, מצטננים וסובלים מתופעות מעיקות של נזלת, כאבי גרון, כאבי שרירים, חום גבוה וכדומה. אחת הדרכים היעילות ביותר להילחם בתופעה, היא באמצעות שימוש בשמנים מיוחדים שאמורים לחזק את מערכת החיסון של הגוף ולהגביר את היכולת שלה להילחם בווירוסים ובחיידקים השונים. שימוש בשמני מרפא יכול לחזק את הגוף, לסייע לו להחלים בקלות ובמהירות ממחלות שונות ואף למנוע לחלוטין את המחלה.

שמנים מומלצים לתקופת החורף

  • שמן אקליפטוס- שמן זה נחשב לשמן החשוב ביותר בעונת החורף, בזכות התכונות הדומיננטיות שלו בתור אנטי בקטריאלי, אנטי דלקתי וכחומר חיטוי אידיאלי. שמן זה יעיל במיוחד בטיפול במחלות שונות הקשורות למערכת הנשימה. ניתן לטפטף אותו לתוך אמבט חם וליהנות מהארומה שהוא מייצר, או לחילופין לטפטף מספר טיפות לתוך מבער ולנשום את האדים. אופציה נוספת, היא למרוח אותו ישירות על בית החזה, כדי לסייע להחלים ממחלה הקשורה בקשיי נשימה, שיעול וכדומה.
  • שמן מנטה- נחשב לאחד השמנים המוכרים והידועים ביותר לאורך ההיסטוריה האנושית. שמן זה נחשב בתור שמן מעולה להרגעה, להקלה על כאבים, לסיוע במקרה של כאבי בטן וקיבה עצבנית וכמובן לחיזוק מערכת החיסון. השמן בעל תכונות שמשפרות את זרימת הדם וניתן למרוח אותו ישירות על העור.
  • שמן לימון – אחד השמנים החשובים ביותר לצורך חיזוק מערכת החיסון. שמן זה נחשב לשמן אנטי ויראלי, אנטי בקטריאלי ואנטי דלקתי. שמן זה נחשב למחטא איכותי במיוחד והוא אף מזרז את ייצור תאי הדם הלבנים. מומלץ להשתמש בשמן לימון בזמן דלקת כרון, שפיעת, שיעול וכדומה.
  • שמן קינמון- אחד השמנים המוכרים ביותר בתור שמן המשמש לצורך השמדת זיהומים ופטריות, מלחמה בווירוסים וחיידקים וכמובן בתור שחקן מרכזי בתהליך חיזוק מערכת החיסון. שמן זה נחשב לשמן בעל אפקט מחמם, לכן מומלץ למרוח אותו על כפות הרגליים.

לסיכום, ניתן כמובן למצוא מגוון רחב של שמנים שונים כמו שמן המפ ואחרים שיכולים לשמש את בני הבית בתקופת החורף, אך שמנים אלו נחשבים למרכזיים ולמוכרים ביותר. מומלץ לשלב בין תזונה נכונה לבין שימוש בשמנים האלו.

אולי יעניין אתכם גם: אבקת בוראקס

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך להעלות את הבטחון העצמי?

איך להעלות את הבטחון העצמי?

כחלק מהמחויבות למסלול התואר שאתם עושים, עליכם לכתוב עבודת סמינריון מקיפה בנושא שבחרתם – ולהציג את תמצית הדברים שמצגת מקצועית שתועבר לעיני חבריכם לכיתה, נוסף

קרא עוד »