שיקום הפה – מה זה אומר?

אחת הפרוצדורות המורכבות ביותר שקיימות בתחום הרפואה, בוודאי בתחום של רפואת שיניים, היא שיקום הפה. מדובר על פרוצדורה המתבצעת בקרב צעירים ומבוגרים אשר מתמודדים עם בעיות שונות במבנה הלסת והשיניים, אשר מחייב תהליך שיקום הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית. 

שיקום הפה הוא תהליך שנדרש במקרים רבים, למשל, אם וכאשר נולדים עם מבנה לסת לא תקין, אם חווים תאונה, פציעה או חבלה וכן במקרים אחרים בהם השיניים אינן ישרות, אינן צמודות זו לזו, או במקרים בהם יש שיני בינה ותופעות אחרות שיכולות להשפיע על מבנה הפה באופן כללי. צריך לציין, מדובר על מקרים שיכולים להשפיע הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית כאמור. 

חשוב לציין, להבדיל מטיפולי שיניים רגילים, הרי שטיפולי שיקום הפה מתבצעים על ידי מומחים ספציפיים, בדקו מומחה לשיקום הפה בירושלים. כלומר, אנשים שמתמחים בכך באופן יסודי, אשר יודעים לבצע את התהליך, כיצד לגשת אליו משלב האבחון, דרך שלבים מתקדמים יותר בהכנת תוכנית הטיפול ועד לשלב בו הטיפול מתבצע. 

כיצד בוחרים את האנשים הנכונים?

בשביל לבחור את האנשים הנכונים שיבצעו את הטיפול, אנחנו צריכים לבחון לא רק את תחום ההתמחות שלהם אלא גם את הניסיון שעומד לרשותם, הכלים שמאפשרים להם לבצע את הטיפול וכן היבטים אחרים שיכולים להשפיע עליו. 

צריך להדגיש, ככל שמבצעים את הטיפול בשלב מוקדם יותר (עד כמה שניתן) אזי יש לו יותר סיכוי להצליח ויש יותר סיכוי שהטיפול אכן ישפיע על איכות החיים של המטופל. לכן, אם ילד צריך לעבור טיפול כזה (סביר שזה יקרה אחרי שכל השיניים יתחלפו), אז מוטב לא לחכות שיגדל אלא לבצע אותו כמה שיותר מהר אצל ד"ר איתן אוראל, בשביל שיוכל ליהנות מטיפול איכותי ומהתוצאות כמה שיותר מהר. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מורה לפילאטיס מומלץ ברמת השרון
פילאטיס הוא סוג של פעילות גופנית שמקורה בתחילת המאה ה-19. זוהי צורה של טיפול גוף-נפש המתמקד בתיאום...
קרא עוד »
דצמ 18, 2022
מה צריך לדעת בהעסקת עובדים זרים בסיעוד?
טיפול בבני משפחה קשישים או סיעודיים דורש לרוב השגחה מתמדת. עבור קרובי משפחה, זו יכולה להיות משימה לא...
קרא עוד »
מרץ 06, 2022
איך הכי טוב לצרוך את הספירולינה
הגעתם להבנה שספירולינה היא הדבר שאתם צריכים, בין אם לנקות את הגוף מכל הרעלים, או להעניק בוסט של בריאות...
קרא עוד »
אפר 30, 2022