שיקום הפה – מה זה אומר?

אחת הפרוצדורות המורכבות ביותר שקיימות בתחום הרפואה, בוודאי בתחום של רפואת שיניים, היא שיקום הפה. מדובר על פרוצדורה המתבצעת בקרב צעירים ומבוגרים אשר מתמודדים עם בעיות שונות במבנה הלסת והשיניים, אשר מחייב תהליך שיקום הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית. 

שיקום הפה הוא תהליך שנדרש במקרים רבים, למשל, אם וכאשר נולדים עם מבנה לסת לא תקין, אם חווים תאונה, פציעה או חבלה וכן במקרים אחרים בהם השיניים אינן ישרות, אינן צמודות זו לזו, או במקרים בהם יש שיני בינה ותופעות אחרות שיכולות להשפיע על מבנה הפה באופן כללי. צריך לציין, מדובר על מקרים שיכולים להשפיע הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית כאמור. 

חשוב לציין, להבדיל מטיפולי שיניים רגילים, הרי שטיפולי שיקום הפה מתבצעים על ידי מומחים ספציפיים, בדקו מומחה לשיקום הפה בירושלים. כלומר, אנשים שמתמחים בכך באופן יסודי, אשר יודעים לבצע את התהליך, כיצד לגשת אליו משלב האבחון, דרך שלבים מתקדמים יותר בהכנת תוכנית הטיפול ועד לשלב בו הטיפול מתבצע. 

כיצד בוחרים את האנשים הנכונים?

בשביל לבחור את האנשים הנכונים שיבצעו את הטיפול, אנחנו צריכים לבחון לא רק את תחום ההתמחות שלהם אלא גם את הניסיון שעומד לרשותם, הכלים שמאפשרים להם לבצע את הטיפול וכן היבטים אחרים שיכולים להשפיע עליו. 

צריך להדגיש, ככל שמבצעים את הטיפול בשלב מוקדם יותר (עד כמה שניתן) אזי יש לו יותר סיכוי להצליח ויש יותר סיכוי שהטיפול אכן ישפיע על איכות החיים של המטופל. לכן, אם ילד צריך לעבור טיפול כזה (סביר שזה יקרה אחרי שכל השיניים יתחלפו), אז מוטב לא לחכות שיגדל אלא לבצע אותו כמה שיותר מהר אצל ד"ר איתן אוראל, בשביל שיוכל ליהנות מטיפול איכותי ומהתוצאות כמה שיותר מהר. 

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חולצות ספורט נשים

בקנייה של בגדי ספורט וחולצת ספורט בפרט, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים ומתחבטים רבות במה לבחור. חולצת ספורט היא חולצה שהיא לא תמיד נוחה

קרא עוד »

הכול על כאבי גב תחתון

כולנו מכירים אנשים שתמיד מתלוננים על כאבי גב, אך כשזה מגיע אלינו באופן אישי, הדברים מרגישים אחרת. איך יכול להיות שגם אנחנו נכנסו לסטטיסטיקה ומה

קרא עוד »