ייפוי כוח מתמשך

מה ההבדל בין ייפוי כוח מתמשך לבין צוואה?

כאשר מדובר על ייפוי כוח מתמשך, מדובר למעשה על צוואה בחיים. בעוד שצוואה רגילה נועדה לחלק את העיזבון של הנפטר בין החברים או המשפחה שלו, ייפוי כוח מתמשך נועד כדי להעביר את הסמכות להחליט החלטות בענייניו של עורך ייפוי הכוח. ניתן להחליט על מיופה כל אחד שיחליט לגבי כל תחומי החיים של הממנה, או לחילופין, לבחור מספר מיופי כוח ולחלק ביניהם את הסמכויות השונות. חשוב כמובן להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום כמו עו"ד אהוד פאי, על מנת לקבל ייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, עורך הדין חייב להסביר לעורך ייפוי הכוח לגבי המשמעויות של המסמך המשפטי הזה וההשלכות שלו לגבי העתיד שלו.

ייפוי כוח מתמשך מול צוואה – זהו את ההבדלים

כאשר מדברים על צוואה או על ייפוי כוח, מדובר על הצורך להיערך מראש למצב שבו כבר לא ניתן יהיה לשלוט לגבי ההחלטות השונות בחיים. אנשים מבוגרים, אנשים חולים, אנשים שסובלים ממחלות כגון דמנציה או מוגבלות נפשית, נוטים לרוב לחתום על ייפוי כוח מתמשך, על מנת לבחור אדם שהם סומכים עליו בתור מיופה הכוח שלהם. אדם זה רשאי לקבל עבורם החלטות בנושאים רפואיים, בריאותיים, אישיים וענייני רכוש ונכסים, בהתאם להגדרות ייפוי הכוח. חשוב לציין כי הן במקרה של ייפוי כוח והן במקרה של צוואה, יש צורך לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום. כמו כן, בשני המקרים יש צורך להיות מעל גיל 18 ובדעה צלולה, היות ואדם שאינו כשיר משפטית לא רשאי לחתום על צוואה או על ייפוי כוח מתמשך. 

לסיכום, בעוד שבצוואה האדם מוריש את רכושו לחברים ומשפחה, ייפוי כוח מתמשך מתייחס להמשך החיים של הממנה. ניתן להגדיר הנחיות ברורות כיצד על מיופה הכוח לפעול בתחומי החיים השונים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך להעלות את הבטחון העצמי?

איך להעלות את הבטחון העצמי?

כחלק מהמחויבות למסלול התואר שאתם עושים, עליכם לכתוב עבודת סמינריון מקיפה בנושא שבחרתם – ולהציג את תמצית הדברים שמצגת מקצועית שתועבר לעיני חבריכם לכיתה, נוסף

קרא עוד »