אובדן כושר עבודה – האם אתם זכאים להחזר מס?

החזר מס לאחר אובדן כושר עבודה

אנשים רבים רוכשים פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, כי אין לדעת מה צופן לנו המחר. מדובר במקרים של אובדן כושר במהלך העבודה, במקרים בהם אנשים אינם נמצאים בקו הבריאות ובאופן כללי, כל מי שאיננו יכול להתפרנס יותר ומכאן הצורך בפוליסה, שכן בזכותה ניתן לקבל 75% מהשכר המקורי.

מדוע אובדן כושר עבודה הוא הוצאה מוכרת?

מדינת ישראל שואפת לכך שכמה שיותר אזרחים ירכשו פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, ולכן היא הגדירה זאת כהוצאה מוכרת, כלומר מי שאיבד את יכולתו להתפרנס, יכול גם לקבל החזר מס.

מה זה אומר? עובדים המשלמים עבור ביטוח אובדן כושר עבודה, משלמים מידי חודש סכום כספי מסוים לחברת הביטוח, כאשר חלק מהסכום הוא למעשה תשלום מס. כך ניתן לקבל החזרים מכיוון שאותם אנשים משלמים גם מס לחברת הביטוח.

ההחזר הוא עבור הביטוח

אין המדינה משלמת החזרי מס בגלל אובדן כושר עבודה, אלא בעבור התשלומים לחברת הביטוח. כלומר ההחזר מגיע לכל מי שרכש את הפוליסה, וההחזרים תקפים לתקופה של שש שנים אחורה ולא מעבר. אין זה משנה כרגע אם איבדתם את יכולתכם לעבוד, מה שכן משנה הם התשלומים לחברה המבטחת, ומכיוון שהשכר יורד, ניתן לקבל את ההחזרים.

איך מקבלים את ההחזר?

מלבד חישוב החזר מס שנתייש להגיש בקשה להחזר מס למי שביטח את עצמו בפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, אולם אין זה מומלץ לעשות זאת לבד. אלה הם תחומים די מורכבים, אם הבקשה לא תוגש נכון, יש סיכוי שלא תקבלו דבר.

מומלץ לפנות לחברת שירותים פיננסיים, צוות העובדים מומחה בתחום החזרי מס, הם ימלאו עבורכם את כלל הטפסים על מנת שאתם תקבלו את כל הסכום המגיע לכם. הצלחתם היא גם הצלחתכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חושבים על פעילות מהנה ומעשירה לעובדים? בדקו על סדנאות דיבור מול קהל 
להיות מנהל של עובדים זה לא פשוט. מידי פעם כולנו, בתור מנהלים, מחפשים את הפעילות הכי מוצלחת שיש עבור...
קרא עוד »
מאי 10, 2022
בגדי אימון לגברים – אילו בגדי אימון אתה חייב בארון שלך
בגדי אימון לגברים הינו נושא פופולרי בשנים האחרונות. הסיבה לכך היא המגמה ההולכת וגוברת של אופנת ספורט...
קרא עוד »
יונ 24, 2022
חוכמה היחידה: האומנות והמדע של בחירת נעלי ספורט כמו ספורטאי מקצוען
נעלי ספורט הן יותר מסתם הנעלה; הם הרחבה של הביצועים, המיומנות ואפילו הזהות של הספורטאי. הימים שבהם...
קרא עוד »
נוב 16, 2023