דרכים לטיפול בדורבן ברגל

דרכים לטיפול בדורבן ברגל

תופעה של דורבן ברגל כרוכה בהרבה כאב ומוגבלות. אך אין סיבה להשלים עם התופעה ולחיות אתה. כי יש מספר דרכים שנועדו לטיפול בבעיה רפואית זו. ולהיפך, מי שמזניח את הדורבן ולא מטפל בו, עלול לפתח דלקת כרונית שמולה קשה להתמודד.

אלו הדרכים לטיפול בדורבן

  1. הפתרון החשוב והזמין מכולם הוא להניח שקית קרח על העקב במשך כעשרים דקות מספר פעמים ביום. הקור מקל על הכאב ומרגיע את הדלקת.
  2. מסז' באזור הכאוב אף הוא נחשב לדרך נכונה ומועילה שמפחיתה את הכאבים באזור.
  3. חשוב להפחית את הפעילות הגופנית אותה מבצעים בשגרה. ולכן, אם אתם סובלים מדורבן חשוב כי תפסיקו את שגרת הפעילות הגופנית שאתם מבצעים. הפחיתו הליכות ממשוכות, ריקודים וריצות. משך תקופת מה הפחיתו את העומס על כפות הרגליים והעקבים שלכם.
  4. כאשר הולכים ברגליים יחפות נוצר עומס רב על העקבים. הימנעו מהליכה ברגל יחפה שחושפת את העקב לעומס רב.
  5. ספקו לכפות הרגליים שלכם את התמיכה המתאימה באמצעות נעליים רכות ונוחות. נעל רכה עשויה להועיל במידה רבה, ולהפחית משמעותית את העומס שמופנה על כפות הרגל והעקבים.
  6. במידה ונעליים רכות לא פתרו את הבעיה, ניתן להיעזר במדרסים מיוחדים. מדובר על מדרסים שגורמים לכך שמשקל הגוף יתפזר על שטח נרחב יותר בכף הרגל וכך יימנע כאב באזור המועד.
  7. ניתן לקבל טיפול בתרופות נוגדות דלקת – לא סטרואידים. מדובר על טיפול קצר שעשוי להפחית כאבים ולהקל על התופעה.
  8. יש תרגילי מתיחה מיוחדים שנמצאים ליעילים מאוד להפחתת כאב. וההמלצה היא שבכל מקרה של דורבן חשוב ללמוד את התרגילים הללו ולבצע אותן, כך ניתן לטפל בתופעה ולהקל על הכאבים.

טיפולים למקרים חמורים

כל הפעולות הללו עשויות להקל ולפתור את הדלקת במקרים רבים. אם כי יש מקרים חמורים יותר בהם אין די בפעולות אלו. עבור מצבים חמורים יהיה צורך לבצע פעולות אחרות, כמו זריקות סטרואידים, פעולה כירורגית וכדומה. בהתאם למצב של הרגל יומלץ על הדרך הנכונה לטיפול בדורבן שיוכל לפתור את הבעיה ולהקל על הכאבים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עיניים אדומות

עיניים אדומות – מה מוביל לכך?

אם העיניים אדומות, שורפות ומגרדות, ייתכן שאתם זקוקים לטיפול רפואי. במקרים אחרים, עיניים אדומות עוברות לבד וחוזרות לתפקד באופן תקין. ריכזנו עבורכם כאן מספר סימפטומים

קרא עוד »